Főétel

Főétel

Kókuszos - csicseriborsós curry rizzsel ( gluténmentes, vegán )

Kókuszos - csicseriborsós curry rizzsel ( gluténmentes, vegán )

Szintén egy gyorsan elkészíthető étel, indiai ízvilággal. Tartottam tőle, hogy nagyon ki fog érződni a kókusz, de felesleges volt az aggodalmam, így teljes az íz harmónia. A garam masalát ki is hagyhatod az ételből, de szerintem szükséges az indiai ízvilág eléréséhez. A konzerv kókusztej helyett használható dobozos is, de próbálj olyat választani, ami nem túl zsíros és nem vizezett. A paradicsom is lehet konzerv, semmit sem fog levonni az értékéből. Amennyiben nem konzerv csicseriborsót használsz, úgy egy nappal előtte áztasd be.

Hozzávalók:

- 1 közepes fej vöröshagyma

- 2 gerezd fokhagyma

- 2 konzerv csicseriborsó

- 1 konzerv kókusztej ( 400 ml)

- 2 db nagyobb paradicsom

- 3 teáskanál curry

- 1 teáskanál őrölt kömény

- garam masala ( ízlés szerint )

- só

- sómentes vegeta

- chili / cayenne bors

- kókuszolaj

Elkészítés:

A kockára vágott vöröshagymát dinszteljük meg a kókuszolajon. Pár percig pároljuk üvegesre, majd dobjuk rá a fokhagymanyomón áttört fokhagymát. Keverjünk rajta egyet és adjuk is hozzá a kockázott paradicsomot. Forgassuk össze és öntsük rá a kókusztejet. Hagyjuk pár percig főni. A csicseriborsót csepegtessük le és egy tálban keverjük össze a garam masalával, a curryvel és az őrölt köménnyel. Ezután öntsük hozzá a kókusztejes szószunkhoz és kb 15 percig főzzük. Mielőtt levennénk a tűzről, sózzuk, vegetázzuk és teszünk bele egy fél kávéskanál chilit vagy cayenne borsot ( ha bírod az erőset, akkor többet ).

Rizzsel tálaljuk.

Rizs:

Jázmin rizst használok, de bármilyennel elkészítheted. Egy csésze (kb 3 dl) rizst beleteszek egy olyan edénybe, amit később be tudok tenni a sütőbe. Egy másik edénybe ugyanezzel a csészével kimérek dupla annyi vizet, mint a rizs volt. Ebbe a vízbe teszek egy közepes hámozott vöröshagymát egyben, 3-4 gerezd hámozott fokhagymát szintén egyben, 4-5 babérlevelet, sót, sómentes vegetát. Felforralom.

Mikor a víz már forr, a rizst felteszem egy kevés kókuszolajon és kicsit pirítom. Ha a kezeddel megnézed és már meleg a rizs, akkor jöhet rá az ízesített vizünk. Ezzel is összeforraljuk, majd fedőt teszünk rá és betesszük a sütőbe. Nagyon fontos, hogy nem szabad sütés közben kevergetni. Amikor már úgy látom, hogy teljesen elfőtte a levét, akkor van kész. Kiveszem belőle a babérlevelet és a hagymákat. Amennyiben sótlan, ízesítsük még.

Jó étvágyat!



Hozzászólás csak regisztrált felhasználóknak!


Iratkozz fel hírlevelünkre!

Elfogadom: Használati feltételek

Kapcsolat

E-mail: info@tobbmintvegan.hu
Image